Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png20344b837ee1addfd39da4db8e989744
bip4.png7a01d4adc0b6a8aef2098ff401974f95
Udział delegacji z Nysy w obchodach Święta Miasta Kołomyja
Dodano: 21-08-2015 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 4626
Wyślij link mailem
grafika

Na zaproszenie burmistrza Kołomyi, Igora Sluzara, w dniach od 17 do 20.08.2015 w naszym partnerskim mieście na Ukrainie przebywała 10-cio osobowa delegacja z Nysy. W skład delegacji z ramienia UM w Nysie weszli m.in. wice Burmistrz i radni miasta Nysa, dyrektor nyskiego Muzeum, przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy. PWSZ w Nysie reprezentowała Kierownik Działu Kontaktów Zewnętrznych - Pani mgr Anna Opałka.

 

 

 

 

 

Poza udziałem w obchodach święta miasta odbyło się wiele spotkań na temat różnych form współpracy w dziedzinie edukacji wyższej, oświaty i sportu. Pojawił się także temat wymiany doświadczeń w dziedzinie służby zdrowia między polskimi a ukraińskimi lekarzami.

 

 

Reprezentant Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie p. Anna Opałka oraz p. Ołena Nesen z UM w Nysie spotkały się z władzami miasta oraz przedstawicielami oświaty i szkolnictwa wyższego miasta Kołomyi oraz uczniami, którzy w tym roku podejmą studia w nyskiej Uczelni jak również ich rodzicami.

 

 

Spotkanie odbyło się w liceum im. Iwana Frankowa w Kołomyji o profilu przyrodniczo-matematycznym. Po uroczystym powitaniu przez Władze miast Kołomyi oraz Nysy burmistrz Piotr Bobak przekazał na ręce dyr. Oświaty z Kołomyi artykuły szkolne dla dzieci.

 

 

Podczas uroczystej kolacji pożegnalnej wiceburmistrz Piotr Bobak podarował burmistrzowi Kołomyi „drzewko  partnerstwa” symbolizujące naszą przyjaźń i długoletnią współpracę, która trwa już 15 lat. 

 

 

 

Tematem dotyczącym sportu zajmowała się prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miast Partnerskich Nysy, p. Regina Stajak, która spotkała się z przedstawicielami klubu sportowego w Kołomyi. Omówiono ogólne warunki przyszłorocznego turnieju piłkarskiego dla młodzieży z miast partnerskich Nysy, w ramach projektu  „Sport bez granic”. Poza młodzieżą z Niemiec i Czech i oczywiście z Nysy udział w turnieju weźmie również młodzież z Kołomyi.

 

 

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nysie, p. Dariusz Pięch, będący członkiem delegacji    nawiązał kontakt z lekarzem z Kołomyi, P. Vladimirem Melnychukiem,  który jest zainteresowany współpracą z nyskimi lekarzami i wymianą doświadczeń zawodowych. P. Pięch obiecał pomóc w zorganizowaniu takiego spotkania i dalszego wsparcie w tych działaniach.

 

 

Po uroczystej kolacji goście mieli możliwość wymienić się doświadczeniami w zakresie stosowanych form współpracy ponadgranicznej. Propozycja współdziałania w dziedzinie kultury i sportu, która z czasem mogłaby przekształcić się w oficjalne partnerstwo, spotkała się z dużą aprobatą obu stron.

 

 

Przypomnijmy, że nyska delegacja przebywała w Kołomyi od 17 do 20 sierpnia w związku z obchodami Święta Miasta Kołomyja.

 

 

Urząd Miejski w Nysie
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ