Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png33870678455f6ff9bb71ac73d5975122
bip4.png78a3c86de99dfeb51149deb92f4b7d43
35 wniosków na "Zielone Podwórka”
Dodano: 16-09-2015 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 2843
Wyślij link mailem
grafika

Do Urzędu Miejskiego w Nysie wpłynęło 35 wniosków dotyczących pilotażowego programu Gminy Nysa pn. „Zielone Podwórka”. Najwięcej pomysłów mieszkańców dotyczyło modernizacji i doposażenia placów zabaw i podwórek.

 

 

Program „Zielone Podwórka” stworzył wspólnotom, spółdzielniom mieszkaniowym i placówkom oświatowym możliwość ubiegania się o środki na zagospodarowanie użytkowanych przez nie podwórek, dziedzińców i terenów zlokalizowanych na gruntach gminnych. Nabór wniosków do pierwszej edycji spotkał się ze sporym zainteresowaniem potencjalnych beneficjentów, zwłaszcza ze strony placówek oświatowych. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i stworzenie odpowiednich warunków rozwojowych.

 

 

Mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot wnioskowali głównie o nowe nasadzenia zieleni, instalację urządzeń małej architektury oraz stworzenie bezpiecznych zakątków dla dzieci. Pojawił się nawet pomysł stworzenia pierwszej w Nysie toalety dla zwierząt, a także zabudowy terenu pod pojemniki na śmieci zmieszane i segregowane.

 

 

Dofinansowanie w wysokości nawet do 80% kosztów inwestycji otrzymają zwycięskie projekty. Ze środków gminy na realizację projektów zostanie przeznaczona kwota 200 tys. zł.

 

 

Lp. Opis czynności Termin
1 Zgłaszanie wniosków 3 września 2015 r. - 14 września 2015 r.
2 Weryfikacja zgłoszonych wniosków 15 września 2015 r. - 16 października 2015 r.
3 Ogłoszenie wyników 17 października 2015 r. - 30 października 2015 r.

 

 

Wyboru przedsięwzięć pod względem funkcjonalnym, architektonicznym i eksploatacyjnym dokonywać będą pracownicy wydziałów właściwych merytorycznie oraz merytoryczny zastępca Burmistrza we współpracy z przewodniczącymi Komisji Urbanistyki i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Nysie.

 

 

dowiedz się więcej o projekcie "Zielone Podwórka" > link

 

 

Urząd Miejski w Nysie
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ