Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png24feb8fe34c1ec1c1b7ec7861a29faa5
bip4.pnge81c549896d004e158384be555e58d7d
Delegacja z Tarnopola w Nysie
Dodano: 19-11-2015 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 3122
Wyślij link mailem
grafika

W dniach 09-12.11.2015r. Gmina Nysa gościła delegację z partnerskiego miasta Tarnopol wraz z zastępcą Prezydenta Oleksandrem Smykiem. Była to  pierwsza oficjalna wizyta po podpisaniu partnerskiej umowy w dniu 28 września 2015r. Głównym celem przyjazdu był udział w uroczystych obchodach 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

 

 

Podczas wizyty w Nysie goście zwiedzili miasto oraz wystawę multimedialną 3D w Bastionie św. Jadwigi na temat  sakralnych szlaków pogranicza polsko-czeskiego.

 

 

W dniu 10.11.2015r. goście wzięli również udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Nysie  z okazji Święta Niepodległości, połączonej z  koncertem Zespołu Pieśni i Tańca Nysa  z okazji 45-lecia działalności artystycznej i  nadaniem  nazwy zespołowi  imienia Czesława Orlopa.

 

 

 

 

 

W dniu 11.11.2015r.  godzinie 15.30 w Nyskim Domu Kultury otwarta została wystawa prac pod tytułem „My” znanego ukraińskiego malarza, Vitalia Dovgasenko. Tematem przewodnim prac malarza w dużej mierze była walka Ukrainy o Niepodległość.Ponadto, podczas uroczystości w Nyskim Domu Kultury zaprezentowana została  prywatna kolekcja Valeria Matvieieva replik znaczków, kopert і pocztówek o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego. Kolekcję, w imieniu  właściciela zaprezentował Vasyl Diduch, z Tarnopola. Kolekcja została w całości przekazana w darze dla miasta Nysy.

 

 

Artystyczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród  mieszkańców Nysy
i świetnie wpisało się w obchody tak znaczącego dla każdego Polaka święta.

 

 

Ponadto w trakcie wizyty gości z Tarnopola odbyły się robocze spotkania podczas których omawiano kierunki współpracy na kolejne lata.  

 

 

 

 

 fot. Tomasz Perfikowski

 

 

Urząd Miejski w Nysie
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ